Straipsniai

Kodėl 2017 m. „iPhone“ telefonas bus iš „skystojo metalo“?

Žvelgiant iš techninės pusės „Liquid Metal“ – tai amorfinis metalas, metalo lydinis, kuris dažnai vadinamas metaliniu stiklu. Lydinys susideda iš vario, titano, aliuminio ir nikelio. Iš tikrųjų tai dar viena medžiagos, kaip polimeras, aliuminio lydinys ar paprastas stiklas, rūšis.

plačiau
Išrasti už plieną tvirtesni plastiškieji metalų lydiniai

Plastiko medžiagos yra patogios tuo, jog pakankamai nesudėtinga joms suteikti pageidaujamą formą. Tačiau už manipuliatyvumą dažnai tenka mokėti didesniu medžiagos trapumu. Tvirtumo ir ilgaamžiškumo etalonu, ko gero, ne vienas įsivaizduoja kokį nors įmantrų metalų lydinį. Intuicija tokiu atveju būtų teisi. Jeilio universiteto mokslininkai sukūrė metalo lydinį, kuris liejimo savybėmis prilygsta plastikui, tačiau tvirtumu pranoksta plieną.

plačiau
Kodėl verta rinktis būtent AHT šildymo kilimėlius?

AHT grindinio šildymo kilimėliai yra pagaminti iš plonų ir plačių amorfinio metalo juostų, kurios dengia ne mažiau kaip 25 - 30% grindų ploto (pvz.: kilimėliai iš šildančių elektrinių laidų arba vandentiekio dengia tik 1 - 2% grindų ploto !!!). Dėl didelio šilumos perdavimo ploto kaitinimo elementai dirba prie žemų temperatūrų (~ 28 - 37 oC), sukurdami reikiamą tolygų kiekį šilumos, netgi greičiau ir žymiai ekonomiškiau. 

plačiau
Šiltos grindys - tai komfortas, šiluma ir jaukumas

Teigiama, jog temperatūros skirtumai skirtinguose patalpos aukščiuose, kai patalpose įrengtas grindų šildymas, labiausiai panašūs į temperatūros skirtumus žmogaus kūne. T.y. aukščiausia temperatūra grindų lygyje - 21-24 °C, o žemiausia l,7 m aukštyje - 18-19 °C. Jūsų kojoms visada bus šilta, malonu visam kūnui. Elektrinis grindų šildymas - puikus pasirinkimas Jūsų būstui šildyti, vaikams smagu žaisti, nešąla kojos. Esant tradiciniam patalpų šildymui, kai patalpų šildymui naudojami radiatoriai arba krosnis, žemiausia temperatūra yra grindų lygyje, o aukščiausia - lubų.

plačiau
Grindinis šildymas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Grindinis šildymas tikrai nėra naujovė, tačiau didžioji dauguma namų vis dar šildomi iš radiatorių sklindančia šiluma. Tai nėra blogai - kiekvienas pasirenka tokį šildymo būdą, kuris jam geriausias. Tiesa, dalis žmonių, apsilankę svečiuose, kur patalpa šildoma per grindis, pradeda į savo radiatorius žvelgti įtariai ir galvoja pakeisti savo šildymo sistemą. Ką reikėtų žinoti prieš galutinai priimant šį sprendimą?

 

plačiau
Kaip patiems įsirengti šildomas grindis?

Malonu grįžus namo nusiauti batus, užeiti į vonios kambarį ir pėdomis pajusti nuo grindų sklindančią šilumą... Daugelis mano, jog šildomos grindys – vis dar prabangos dalykas, tačiau šiais laikais šildomų grindų sistemos itin išvystytos. Įsigijus reguliatorių, jungiamą į elektros tinklą per specialų „kilimėlį“, tereikia teisingai jį pakloti po grindų sluoksniu, ant kurio bus tiesiama grindų danga – ir jau turite šiltas grindis.

plačiau
Šiluma, einanti iš grindų: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą

Iš istorijos žinome, kad šildomos grindys būdavo įrengtos dar romėnų pirtyse, tačiau šilti grindų paviršiai jau senokai nebėra vien tik turtingųjų privilegija. Šiuolaikinės medžiagos, technologijos ir patirtis padarė šį šildymo tipą kur kas lengviau įsirengiamu ir vidutiniam namų ūkiui. Maža to, tai nėra tik maloni smulkmena, tenorint, kad ant grindų būtų galima vaikščioti basomis – tinkamo galingumo grindų šildymo sistema gali pakeisti radiatorius. 

 

plačiau