Straipsniai

Grindinis šildymas: ką apie jį reikėtų žinoti?

 

Grindinio šildymo privalumai

 

Pagrindiniu privalumu laikoma sutaupyta vieta - prie sienų neliks didesnių ar mažesnių radiatorių. Galima pagalvoti, kad tose vietose, kur įmontuoti radiatoriai šiaip ar taip mažai ką laikome, tačiau tai darome būtent todėl, kad neblokuotumėme šilumos. Atsisakius radiatorinio šildymo, galėsime tose vietose statyti ką tik norime. Patalpa padidės ir vizualiai. Kitas privalumas yra tai, kad temperatūra šildomoms grindims yra žemesnė nei tiekiama į radiatorius, todėl sutaupysite. Taip pat tokia patalpa tolydžiau įšyla, kadangi yra šildoma visu grindų plotu. Be to, vaikštant basomis jausis šiltos grindys.


Elektrinis grindų šildymas

 

Elektra šildomos grindys įrengiamos žymiai greičiau ir paprasčiau, ypač jei naudojami kilimėliai - tada nereikia patiems daug mąstyti, kur vedžioti vamzdelius. Taip pat toks sprendimas geras, jeigu savos katilinės neturite. Dar toks šildymas naudingas, jei artimoje ateityje ruošiatės keisti būstą - kol gyvenate, jis pateisins jūsų poreikius ir daug nekainuos. Elektra šildomų grindų sistema taip pat greičiau reaguoja į keičiamą temperatūrą.

 

Danga

 

Pasirinkus grindinį šildymą, reikia atsakingai įvertinti dangą - skirtingos medžiagos ir šilumą praleidžia skirtingai. Tradiciškai geriausiai tai daro plytelės - keraminių plytelių šilumos varža yra mažiausia ir siekia 0,012 m2K/W, natūralaus akmens plytelių - 0,017 m2K/W. Plastikinių dangų (pvz. laminato) varža gali siekti 0,04-0,07 m² K/W, medinių dangų – iki 0,12 m². Blogiausiai šilumą praleidžia kiliminės dangos. Rekomenduojama ribinė šildomų grindų varža yra 0,15 m² K/W. Visuomet būtina pasitikrinti ar pasirinkta danga yra numatyta šildomoms grindims. Tiesa, dangos tipas aktualiausias ilguoju laikotarpiu, nes šilumos poreikis didėja neženkliai, o varža daugiau lemia šilumos perdavimo greitį. Taip pat esant mažiau laidžioms dangoms gali tekti imtis papildomų priemonių, kad šiluma nekeliautų žemyn į grindis ar perdangą. Dar reikia prisiminti, kad šildant kiliminę dangą, joje atsiranda didesnė tikimybė veistis parazitams. 

Projektavimas

 

Elektrinio šildymo atveju - naudojami tiek armavimo tinkleliai, tiek kabeliai, tiesa, kartais galima išsiversti ir su vienu betono sluoksniu. Rinkoje galite rasti ir specialių grindinio šildymo kilimėlių, kurių įrengimas paprastesnis, juos galima montuoti tiesiai po grindų danga. Toks sprendimas pasirenkamas, kai nėra galimybės priimti kitų sprendimų, o grindų aukščio kėlimas liejant papildomus betono sluoksnius yra neracionalus. Ne mažiau svarbu įsirengti ir tinkamus reguliatorius. Kokybiškas reguliatorius yra neabejotinai geras pasirinkimas - taip išvengsite dažno jų taisymo ir kitų nenumatytų problemų. Tačiau verta pagalvoti ir apie galimybę reguliuoti kiekvieną patalpą atskirai, rinktis programuojamus termostatus, kurie padės taupyti šilumai naudojamą energiją. Taip pat reikėtų prisiminti, kad technologijos nestovi vietoje ir šiais laikais namų šilumą galima reguliuoti net ir mobiliuoju telefonu. Po įrengimo sistema atsargiai paleidžiama pamažu didinant galingumą. Pirmiausia pradedama nuo žemų temperatūrų, vėliau standartiškai po truputį keliama iki maždaug 50 laipsnių. Tiesa, tokios temperatūros nuolatos palaikyti nereikės - po šio testavimo tiesiog pasirinksite tinkamą jūsų namams temperatūra.